Masáže a relaxace

04.04.2011 22:25

Masáže a relaxace

Masáž představuje dobrou alternativu k odstranění následků našeho uspěchaného života, plného stresu s nedostatku pohybu nebo jednostranným zatěžováním organizmu (vysedávání u počítače,za volantem auta atd.). Tento způsob života je často známou příčinou bolesti zad a hlavy, ztuhlosti pohybového aparátu, nervozity či nespavosti. Masáž přirozenou cestou řeší příčinu těchto potíží, bez dalšího zatěžování organizmu různými medikamenty proti bolestem, které pouze na chvilku utlumí bolest, ale neřeší její původ.

Masáž je nedílnou součástí péče o tělo a duši, protože harmonizuje organizmus jako celek! Bolest a tření bolestivého místa provázejí lidstvo od nepaměti. Hnětením - roztíráním nebo třením, ale i chvěním a vytřásáním dochází k výraznému zlepšení prokrvení masírovaných oblastí, zlepšení mízního oběhu a tím masáž přispívá k usnadnění odtoku zplodin látkové výměny a kyseliny mléčné, které vyvolávají únavu a celkově zatěžují organizmus, jsou častou příčinou bolestí,otoků, ale i se například podílejí na vzniku celulitidy.

Masáží naopak dochází k okysličení buněk a zlepšení jejich činnosti a tím i k zvýšení výživy jak pokožky a podkožního vaziva, tak i svalů. Působí příznivě i na nervovou soustavu, proto se po masáži cítíme svěže, zbaveni stresu a napětí, jsme uvolněny“ jako by z nás spadl kámen“.

Dlouhodobou a hlavně pravidelnou masáží pozitivně ovlivníme celkový stav organizmu, protože masáž představuje způsob jak nejen uvolnit záda, namožené a ztuhlé svaly, zlepšení stavu své pokožky, ale i způsob aby jste se stali celkově pevnější a pružnější.

Dnes se nabízí celá řada masážních křesel a masážních lůžek atd.. Jejich použití je velmi jednoduché a ke každému přístroji dostanete podrobný návod na jeho použití. Velkou výhodou oproti klasické masáži v salónech je velká úspora času,žádné objednávání, masírujete se kdy se Vám to hodí, dále diskrétnost a soukromí Vašeho domova kde se může namasírovat i celá rodina. Masírovat se můžete sami bez pomoci druhé osoby.

V případě chronických onemocnění,těhotenství nebo jiných potíží, konzultujte se svým lékařem zda se můžete masírovat. Daleko účinnější je provádět masáž častěji a pravidelně po kratší dobu, nežli nárazová masáž trvající delší čas.Je to obdobné jako u cvičení, kde se pouze pravidelným cvičením dostáváme do formy.