Léčivé účinky čaje Rooibos

08.03.2010 10:55

Znáte čaj ROOIBOS?

Rooibos je označení pro nápoj, který se připravuje z rostliny Aspalatus Linearis pěstované v Jihoafrické republice. Řadí se mezi červené čaje. Čaj Rooibos je také bohatým zdrojem minerálů a vitamínů.

Obsahuje vitamín C, kvalitní třísloviny a velké množství stopových prvků a minerálů jako je draslík, sodík, vápník, fluor, železo, mangan, fosfor, měď, zinek a hořčík.

Rooibos je výborný při léčbě onemocnění srdce, cév a vysokého krevního tlaku. Pozitivně působí při neurózách, stresu, nespavosti, úzkosti, bolestech hlavy či žaludečních potížích.Je doporučován v zimním období dětem a také jako účinná prevence před řadou onemocnění i starší generaci. Čaj má vysoký obsah antioxidantů, díky kterým pomáhá bojovat s škodlivými volnými radikály a snižuje riziko nádorových onemocnění. Velmi prospěšnou látkou v tomto čaji je také kyselina fenolová, která svými antibiotickými účinky působí proti virům, bakteriím a plísním.

Nálev z čaje Rooibos je vhodný také k obkladům a koupelím při kožních nemocech např. akné, ekzémy, drobné oděrky, špatně se hojící rány, u  kojenců a malých dětí  zvláště k ošetření opruzenin.