Co nevíte o konopí...?

02.04.2010 13:21

Co nevíte o konopí?

Konopí je skutečně nádherná a také nesmírně užitečná rostlina, která naprosto právem patří do rostlinné síně slávy. Jenže byla zapomenuta, odsunuta a málokdo si dnes dokáže vybavit, jak vlastně vypadá či se využívá. Chceme tak přispět k tomu, aby lidé vnímali konopí znovu jako užitkovou, užitečnou a léčivou rostlinu. Rostlinu tradiční, která patří na naše pole a zároveň rostlinu moderní, protože možnosti jejího využití jsou skutečně široké.

 Podíváte se s námi do historie a doplníte si znalosti o vlivu konopí na rozvoj lidské civilizace. Udělejme si tedy malý výlet do země vycházejícího slunce – Japonska.

Již před mnoha lety znali v Japonsku konopí a jeho využití a přesvědčit se můžete na fotografích tradičních kimon se vzory konopných listů.

Konopný čaj je známý svými preventivními vlastnostmi na lidský organismus. Napomáhá při léčbě nespavosti, migrény a doporučuje se při astmatických potížích nebo při problémech dýchacího ústrojí. Konopný čaj lze doporučit i lidem s cukrovkou. Lze jej pít společně s ovocným, mátovým nebo prostě jen čitý,ale vždy je nutno dbát na správné dávkování a řádnou přípravu.

Konopný olej má silné regenerační účinky,olej se uplatní v doplňkové péči u většiny kožních defektů, jako jsou spáleniny, odřeniny, řezné rány, otlaky, omrzliny, praskliny (ragády), opruzeniny, záděry, podlitiny, hojicí se bércové vředy atd.

Jemná každodenní masáž pokožky olejem regenerace zlepšuje vzhled a stav pokožky, působí preventivně i proti vzniku vrásek, strijí, prasklin a suchých, drsných míst a zmírňuje i kosmetické následky zahojených kožních defektů jako je velikost a vzhled a barevná odlišnost jizev. Olej regenerace je vhodný i pro ošetřování kůže u miminek, těhotných a kojících žen a dokonce i pro kosmetické masáže u velmi citlivé, suché nebo stárnoucí pokožky.

Olej nepoužívejte na otevřené, krvácející či mokvající rány!

U nás pěstované a prodávané konopné čaje neobsahuje psychoaktivní látku THC.Jde o certifikovaný produkt kontrolovaného ekologického zemědělství.

Přesvědčte se, že konopí v podobě konopného semínka, konopného oleje atd.dokáže být pro zdraví a pohodu člověka stejně přínosné jako jiné léčivé bylinky.