BRAHMI- aby paměť nezlobila

18.10.2012 20:59

Jde o populární indickou bylinu Bacopa monniera známou pod názvem Brahmi.

Brahmi je jednou z nejvíce používaných bylin v současné medicíně. Brahmi obsahuje saponiny u kterých byl čínskými a indickými lékaři prokázán posilující účinek na nervový systém a schopnost odstranit stavy nespavosti.
Brahmi revitalizuje nervy a mozkové buňky, podporuje průtok krve mozkem, zlepšuje krátkodobou a dlouhodobou paměť,působí proti senilitě a stárnutí.Napomáhá zvyšování inteligence.

Brahmi se také používá jako nervové tonikum především k léčbě nespavosti a nervového napětí. Druhotně má též močopudné účinky.Posiluje imunitní systém, urychluje hojení ran a pročišťuje krev, což má pozitivní vliv např. u kožních nemocí jako ekzém a lupénka. Brahmi má schopnost snižovat krevní tlak, působit močopudně a v pokusech na krysách byly prokázány protirakovinné účinky.

Komu je užívání brahmi určeno?
Brahmi se doporučuje všem, kdo potřebují zlepšit koncentraci, schopnost učení a znovu vybavování naučené látky - studentům, duševně pracujícím a lidem starším 40 let. Tonizace nervového systému, zmírňování stresu a navození klidného spánku může být přínosem pro lidi s poruchami koncentrace, postižené mrtvicí a psychicky vyčerpané.

Jako běžná dávka je doporučováno 5-15 gramu Brahmi denně ve formě čajového odvaru.

První známky zlepšení se začnou projevovat během následujících 4 týdnů nepřetržitého užívání.